1 of 5 images
Allen Lakewood Shotgun Case, Buffalo, 52in, 707-52
2 of 5 images
Allen Lakewood Shotgun Case, Buffalo, 52in, 707-52
3 of 5 images
Allen Lakewood Shotgun Case, Buffalo, 52in, 707-52
4 of 5 images
Allen Lakewood Shotgun Case, Buffalo, 52in, 707-52
5 of 5 images
Allen Lakewood Shotgun Case, Buffalo, 52in, 707-52
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Buffalo
- Gun Type:
- Shotgun
- Size:
- 52 in
- Length:
- 52 in
- Width:
- 1 in
- Height:
- 8.25 in
Code: AN-GC-ALLENCO167-707-52
MPN: 707-52
UPC: 026509040934
List: $43.99
$43.59
Product Info for Allen Lakewood Shotgun Case
The Lakewood 52-inch plaid shotgun case gives you an old fashioned look all while being made from modern materials. The thick padding keeps your shotgun protected and a convenient carry handle allows you to take this case with you anywhere.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Allen Lakewood Shotgun Case:
| Manufacturer: | Allen |
| Color: | Buffalo |
| Fabric/Material: | Cotton Canvas |
| Gun Type: | Shotgun |
| Size: | 52 in |
| Length: | 52 in |
| Width: | 1 in |
| Height: | 8.25 in |
| Type: | Chock Tube Case |
| Country of Origin: | USA |
Features of Allen Lakewood Shotgun Case
- Locking Shotgun Case
- Convenient Carry Handles
- Thick Padding Keeps your Gun Protected
Package Contents:
- Allen Lakewood Shotgun Case