1 of 3 images
Arsenal Inc AKS Carrying Case Paratrooper SBR Models w/ Side-Folding Stock, OD green, One Size, AKS-039
2 of 3 images
Arsenal Inc AKS Carrying Case Paratrooper SBR Models w/ Side-Folding Stock, OD green, One Size, AKS-039
3 of 3 images
Arsenal Inc AKS Carrying Case Paratrooper SBR Models w/ Side-Folding Stock, OD green, One Size, AKS-039
Tap Tap to Zoom
- Color:
- OD Green
- Gun Type:
- Pistol, Rifle
- Size:
- One Size
- Length:
- 8 in
- Width:
- 11 in
- Height:
- 2 in
- Gun Make:
- Kalashnikov
- Gun Model:
- AKS
Code: 23N-GC-6AKS-AKS-039
MPN: AKS-039
UPC: 810054132134
List: $61.99Save 19%
$49.99
Product Info for Arsenal Inc AKS Carrying Case Paratrooper SBR Models
Carrying case with internal magazine pocket, for SBR and AK pistol models , canvas.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Arsenal Inc AKS Carrying Case Paratrooper SBR Models:
| Manufacturer: | Arsenal Inc |
| Color: | OD Green |
| Fabric/Material: | Canvas |
| Gun Type: | Pistol, Rifle |
| Size: | One Size |
| Length: | 8 in |
| Width: | 11 in |
| Height: | 2 in |
| Fastener/Closure Type: | Slip On |
| Gun Make: | Kalashnikov |
| Gun Model: | AKS |
| Fit: | Regular |
| Activity/Occasion: | Outdoor, Casual, Work, Sports, Duty |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Application: | Casual, Outdoor, Work, Everyday |
| Age Group: | Adults |
| Quantity: | 1 |
| Gender: | Unisex |
Package Contents:
- Arsenal Inc AKS Carrying Case Paratrooper SBR Models