Tap Tap to Zoom
Code: BK-S8-CB11792
MPN: CB11792
UPC: 790272983414
Product Info for Barska Key Lock Cash Box & 6 Compartment Removable Tray
Barska Key Lock Cash Box & 6 Compartment Removable Tray are a reliable choice for protecting your firearms and other weapons. With our incredible prices on these tough gun safes from Barska, this is a deal you won't want to pass by. Also, be sure to check out other sturdy Barska Gun Safes to see different options for your gun security needs. Read more about the Barska Key Lock Cash Box & 6 Compartment Removable Tray below, and contact the gun storage experts at Gun-Cases.com with any questions you have about this or any other products.![]()
Specifications for Barska Keyed 12" Cash Security Safe:
| Body Material: | Steel |
| Weight: | 4.2 lb |
| Included Accessories: | 6 compartment removable tray and keys |
| Warranty: | 1 Year Limited Warranty |
| Outer Dimensions: | 12" x 7.79" x 4.3" |
| Inner Dimensions: | 10.75" x 6.5" x 4" |
| Secondary Access: | No |
| Locking System: | Key |
| Fireproof: | No |
| Body Thickness: | 0.8mm |
Features of Barska Key Cash Box w/ Six Comp. Removable Tray & Keys:
- Large-capacity, high-security cash box by Barska
- Removable six compartment tray
- Plenty of room for cash and valuables
- Steel construction
- Fold-down carrying handle
- Comes with six-compartment removable tray and keys
Package Contents:
- Barska Key Lock Cash Box & 6 Compartment Removable Tray CB11792
For great deals on the Barska Key Lock Cash Box & 6 Compartment Removable Tray and all other gun safes, gun cabinets, rifle cases and other gun accessories, GunCases is your retailer of choice.