1 of 1 images
Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case, Blue, FO481T1932054VUNI
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Blue
- Gun Type:
- Shotgun
- Length:
- 32 in
- Width:
- 11 in
- Height:
- 9 in
Code: TT-GC-OT2-FO481T1932054VUNI
MPN: FO481T1932054VUNI
UPC: 082442955001
$159.00
Product Info for Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case
Double gun case in scratch and water resistant polyester for shotguns. It is designed for over and under with barrel length up to 32in and for semiauto s with barrel length up to 30in.
Specifications for Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case:
| Manufacturer: | Beretta |
| Color: | Blue |
| Fabric/Material: | Resistant And Water Repellent Material |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 32 in |
| Width: | 11 in |
| Height: | 9 in |
| Lining: | Soft Microfiber |
Features of Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case
- For over and under shotguns with barrel length up to 32in / 81 cm
- For semiautos with barrel length up to 30in / 76 cm
- YKK zip through all the length of the gun case
- Lockable (lock not included)
- Small side pocket with YKK zip
- Shock-absorbing padding for maximum protection
- Inner lining in soft microfiber
Package Contents:
- Beretta Uniform Pro Double Soft Gun Case