Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately Blackhawk 73NS00BK Neoprene Sling Black is not listed by GunCases.You can also explore other items in the Gun Accessories, Gun Slings yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Blackhawk 73NS00BK Neoprene Sling Black
The Blackhawk 73NS00BK Neoprene Sling Black will help you to be a more effective operator of your firearm. With this gun sling from the BlackHawk company you can always be at the ready. See why experienced operators trust BlackHawk Gun Slings. Read more about the Blackhawk 73NS00BK Neoprene Sling Black below and contact Gun Cases.com for additional information about this or other BlackHawk Gun Accessories.![]()
Specifications for Blackhawk 73NS00BK Neoprene Sling Black:
| Mfg Item Num: | Â 73NS00BK |
| Supplier SKU: | Â 82057 |
| Category: | Â SLINGS |
| Type: | Â Sling |
| Swivel Size: | Â 1" |
| Length: | Â 48" |
| Width: | Â 1" |
| Color: | Â Black |
| Material: | Â Neoprene |
Package Contents:
- Blackhawk 73NS00BK Neoprene Sling Black
Be sure to check out the other great values at GunCases.com, including bipods, rifle stocks, hearing protection products, gun safes and other gun accessories.