Tap Tap to Zoom
If you're looking around for an amazing price on the Boyds Hardwood Gunstocks Agility Remington 700 BDL Long Action Factory Barrel Channel, then you've come to the absolute appropriate location.![]()
These from the skilled product specialists at Boyds Hardwood Gunstocks are fashioned working with heavy duty and reliable components, to be able to supply you with a product that is going to be powerful for countless years. Designed utilizing some of the best available components and design, these through the product specialists at Boyds Hardwood Gunstocks will last an unbelievably long time.
Boyds Hardwood Gunstocks has been making superior quality products for a number of years, and the Boyds Hardwood Gunstocks Agility Remington 700 BDL Long Action Factory Barrel Channel is their way of demonstrating how much they are concerned.
At GunCases.com, we make it our obligation to get the perfect product for your needs, and featuring the Boyds Hardwood Gunstocks Agility Remington 700 BDL Long Action Factory Barrel Channel is a thing that we're happy to offer.
| Manufacturer: | Boyds Hardwood Gunstocks |
| Gun Type: | Rifle |
| Gun Make: | Remington |
| Gun Model: | Remington Model 700 SPS ADL, Remington Model 700 XHR, Remington Model 700 CDL, Remington Model 700 XCR, Remington Model 700 |
| Action Length: | Long Action |
| Length of Pull: | 12.5 - 14 in |
| Finish: | Satin |
| Hand: | Ambidextrous |
| Stock/Brace Material: | Wood |
| Length: | 30 in |
| Weight: | 3 lb |
| Barrel Profile: | Standard |