Tap Tap to Zoom
If you're browsing for a great bargain for the Boyds Hardwood Gunstocks Agility Remington 700 Short Action Detachable Box Mag Hawkins Precision M5 Bottom Metal Factory Barrel Channel, then you've come to the absolute right spot.![]()
These from the expert product specialists at Boyds Hardwood Gunstocks are designed using dependable and reliable resources, as a way to provide you with product that is going to be effective for many years. Manufactured utilizing some of the best available materials and construction, these from the product specialists at Boyds Hardwood Gunstocks will last you an incredibly long time.
Boyds Hardwood Gunstocks has been generating high quality merchandise for a number of years, and the Boyds Hardwood Gunstocks Agility Remington 700 Short Action Detachable Box Mag Hawkins Precision M5 Bottom Metal Factory Barrel Channel is their way of showing you just how much they care.
Here at GunCases.com, we ensure that it is our responsibility to get the best solution for all of your needs, and exhibiting the Boyds Hardwood Gunstocks Agility Remington 700 Short Action Detachable Box Mag Hawkins Precision M5 Bottom Metal Factory Barrel Channel is a thing that we're happy to offer.
| Manufacturer: | Boyds Hardwood Gunstocks |
| Gun Type: | Rifle |
| Gun Make: | Remington |
| Gun Model: | Remington Model 700 SPS ADL, Remington Model 700 XHR, Remington Model 700 CDL, Remington Model 700 XCR, Remington Model 700 |
| Action Length: | Short Action |
| Length of Pull: | 12.5 - 14 in |
| Finish: | Satin |
| Hand: | Ambidextrous |
| Stock/Brace Material: | Wood |
| Length: | 30 in |
| Weight: | 3 lb |
| Barrel Profile: | Standard |