Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 54 in
- Width:
- 10 in
- Height:
- 3.25 in
Code: 4ID-GC-TPDSC01-CITWOWAY
MPN: CITWOWAY
UPC: 753182470351
Product Info for Cobra Industries Two Pocket 52in Double Shotgun Case
Designed to fit two shotguns up to 52in in one convenient carry case. Features 1/3in padding on each side with an internal padded pocket. Fast-drying moisture repellent interior. Exterior 900D water and tear resistant nylon protects your weapon during transport or storage. Dual YKK zippers with quick pulls. Reinforced wrap-n-carry handle with an additional outside center grip handle for convenient and sturdy carry. Metal D-Rings for strap attachment (included). Adjustable removable 2in carry strap features a pad for comfort and metal nap hooks. Removable Logo Patch (6 1/2in x 3in).
Specifications for Cobra Industries Two Pocket 52in Double Shotgun Case:
| Manufacturer: | Cobra Industries |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 54 in |
| Width: | 10 in |
| Height: | 3.25 in |
| Internal Length: | 53 in |
| Internal Width: | 8.25 in |
| Internal Height: | 3 in |
Features of Cobra Industries Two Pocket 52in Double Shotgun Case
- Carry two shotguns in one convenient case
- 1/3in thick padding with moisture repellent interior lining
- Dual YKK Zippers with Quick Pulls
- Carry handle and center grip handle and carry strap
Package Contents:
- Cobra Industries Two Pocket 52in Double Shotgun Case