1 of 1 images
DoubleStar AKFX SS Redesigned AK Skeleton Stock w/.5in RP, 7.5in, Black, A317
Tap Tap to Zoom
- Gun Make:
- Kalashnikov
- Gun Model:
- AK-47
- Color:
- Black
- Weight:
- 15.3 oz
- Fabric/Material:
- 7075-T6 Aluminum
- Length:
- 7.5 in
- Additional Features:
- 0.5 in Recoil Pad
- Condition:
- New
Code: SR4-3AK-A317-A317
MPN: A317
UPC: 841348100058
List: $102.99Save 10%
$92.99
Product Info for DoubleStar AKFX SS Redesigned AK Skeleton Stock
AKFX Stock: The AKFX has an end cap and butt, machined from solid aluminum billet and is hard coat anonized. The top bar and center brace are turned from Delrin.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for DoubleStar AKFX SS Redesigned AK Skeleton Stock:
| Manufacturer: | DoubleStar |
| Gun Make: | Kalashnikov |
| Gun Model: | AK-47 |
| Color: | Black |
| Finish: | Anodized |
| Weight: | 15.3 oz |
| Fabric/Material: | 7075-T6 Aluminum |
| Length: | 7.5 in |
| Additional Features: | 0.5 in Recoil Pad |
| Condition: | New |
| Gun Type: | Rifle |
Package Contents:
- DoubleStar AKFX SS Redesigned AK Skeleton Stock