1 of 1 images
Mtm Tactical Pistol Case Compact Dark Gray Lockable
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Dark Grey
- Length:
- 9 in
- Width:
- 5.6 in
- Height:
- 7.15 in
- Depth/Thickness:
- 2 in
- Interior:
- Foam Inserts
Code: QY-GB-TPC1C
MPN: TPC1C
UPC: 026057311012
List: $32.59Save 36%
$20.99
Product Info for MTM Tactical Pistol Case Compact Lockable
When transporting multiple guns to and from the range it pays to give them good protection.
Specifications for MTM Tactical Pistol Case Compact Lockable:
| Manufacturer: | MTM |
| Color: | Dark Grey |
| Fabric/Material: | Plastic |
| Length: | 9 in |
| Width: | 5.6 in |
| Height: | 7.15 in |
| Depth/Thickness: | 2 in |
| Interior: | Foam Inserts |
| Dimensions: | 7.15 X 9.95 X 12.70 in |
| Country of Origin: | USA |
Features of MTM Tactical Pistol Case Compact Lockable:
- All cases are lined with mil spec foam and hold the handguns individually
- All cases padlock tabbed and have waterresistent, O-ring seal to keep out dust and moisture
- Flex storage areas for storing extra mags or accessories
Package Contents:
- Mtm Tactical Pistol Case Compact Dark Gray Lockable