Tap Tap to Zoom
- Color:
- Navy/Navy
- Gun Type:
- Shotgun
- Length:
- 34.7 in
- Height:
- 11.5 in
- Depth/Thickness:
- 4.9 in
Code: NGR-GB-TWOSSTC-1622LR-2F-5135
MPN: 1622LR-2F/5135
UPC: 819129012470
Product Info for Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case
The Negrini 1622LR-2F/5135 shotgun hard case is perfect for any two takedown O/U or SXS shotguns. The gun cases max barrel length is 34,5in. It features a padded luxury interior with separate compartments for your stock/receiver, forend, and barrel. This compact Italian designed gun case is the perfect solution for any lightweight air travel and is great for car, club, and home. Air Travel approved,3 locks.
Specifications for Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case:
| Manufacturer: | Negrini |
| Color: | Navy/Navy |
| Finish: | Rubber |
| Fabric/Material: | ABS |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 34.7 in |
| Height: | 11.5 in |
| Depth/Thickness: | 4.9 in |
| Overall Length: | 34.7 in |
Features of Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case:
- LR Luxury rubber trim with fully upholstered interior
- Holds two OU/SxS Shotguns
Package Contents:
- Negrini Two OU/SxS Sporting Shotgun Travel Case