1 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
2 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
3 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
4 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
5 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
6 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
7 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
8 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
9 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
10 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
11 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
12 of 12 images
Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Projectile Caliber:
- .355 Caliber
- Caliber:
- 9mm Luger
- Gun Make:
- Universal
- Gun Model:
- Universal
- Width:
- 5 in
- Depth/Thickness:
- 1.75 in
- Height:
- 8.75 in
- Package Type:
- Plastic Carry Case
- Condition:
- New
- Gun Type:
- Pistol
Code: L7-CQ-FG7019MM-FG-701-9MM
MPN: FG-701-9MM
UPC: 014895007655
List: $24.99Save 15%
$21.24
Product Info for Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
The Patriot Series by Otis offers the essential firearm maintenance gear to properly clean .38 cal/9mm caliber pistols from Breech-to-Muzzle.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit:
| Manufacturer: | Otis Technology |
| Color: | Black |
| Projectile Caliber: | .355 Caliber |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Gun Make: | Universal |
| Gun Model: | Universal |
| Width: | 5 in |
| Depth/Thickness: | 1.75 in |
| Height: | 8.75 in |
| Package Type: | Plastic Carry Case |
| Condition: | New |
| Gun Type: | Pistol |
Features of Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit
- Cleans: .357 cal / .375 cal / .380 cal / .38 SPL. / 9mm
- 100% cotton 3 patches (10)
- Short All-Purpose Brush with solid rod for extended reach
- 9mm bronze bore brush and mop with size marked on brush stem
- 8 aircraft grade Memory-Flex cables with large slotted tip for proper Breech-to-Muzzle cleaning
- T-Handle quickly attaches to cable for added comfort
- All items packed neatly in a reusable hard case
Package Contents:
- Otis Technology 9mm Patriot Series Pistol Cleaning Kit