1 of 8 images
Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74in, no Foam, Black, IM3410-00000
2 of 8 images
Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001
3 of 8 images
Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74in, no Foam, Black, IM3410-00000
4 of 8 images
Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001
5 of 8 images
Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001
6 of 8 images
Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001
7 of 8 images
Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001
8 of 8 images
Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74, with Foam, Black, IM3410-00001
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Interior
All
Additional Features
All
Search
List: $463.95Save 17%
$384.95
List: $404.95Save 19%
$329.95
Product Info for Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74in
Watertight, crushproof and dustproof - Vortex® Valve - Powerful Hinges - In-line Wheels - Five Press & Pull Latches - Four Padlockable Hasps - Lightweight Strong HPX® Resin - Guaranteed For Life
Specifications for Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case, 54.74in:
| Manufacturer: | Pelican |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 54.74 in |
| Width: | 12.71 in |
| Depth/Thickness: | 6.67 in |
| Internal Length: | 54.5 in |
| Internal Width: | 10 in |
| Internal Depth/Thickness: | 6 in |
| Condition: | New |
| Overall Length: | 54.74 in |
| Wheels: | Yes |
Package Contents:
- Pelican Storm Cases IM3410 Long Storm Case