Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Barska Gift Box Safe with Key Lock has been discontinued by Barska and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Gun Safes yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Barska Gift Box Safe with Key Lock
Barska Gift Box Safe with Key Lock are a reliable choice for protecting your firearms and other weapons. With our incredible prices on these tough gun safes from Barska, this is a deal you won't want to pass by. Also, be sure to check out other sturdy Barska Gun Safes to see different options for your gun security needs. Read more about the Barska Gift Box Safe with Key Lock below, and contact the gun storage experts at Gun-Cases.com with any questions you have about this or any other products.![]()
Specifications for Barska Keyed Gift Box Home Safe:
| Body Material: | Steel |
| Weight: | 1.95 lb |
| Included Accessories: | Keys |
| Warranty: | 1 Year Limited Warranty |
| Outer Dimensions: | 6.50" x 3.31" x 9.64" |
| Inner Dimensions: | 5.25" x 1.75" x 8.75" |
| Secondary Access: | No |
| Locking System: | Key |
| Fireproof: | No |
| Door Thickness: | 0.8mm |
| Body Thickness: | 0.8mm |
Features of Barska Key Lock Hidden Present Safe:
- Unique, covert safe by Barska
- Disguised as a gift box with a flower print, textured box in light purple
- Sturdy steel safe underneath cute exterior
- Key lock mechanism
- Slim dimensions for easy storage
Package Contents:
- Barska Key Lock Gift Box Safe CB11796
For great deals on the Barska Gift Box Safe with Key Lock and all other gun safes, gun cabinets, rifle cases and other gun accessories, GunCases is your retailer of choice.